STERACRYL: FARBY DLA OBIEKTÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ 14-04-2014

CEL: stworzenie czystszego i zdrowszego środowiska wszędzie, gdzie stosujemy powłoki malarskie.

O  FARBACH  ANTYBAKTERYJNYCH  „STERACRYL”

CEL: stworzenie  czystszego  i zdrowszego  środowiska  wszędzie, gdzie stosujemy powłoki malarskie.

Crown posiada w swej ofercie  powłoki dekoracyjne CROWN TRADE  STERACRYL  które zostały specjalnie zaprojektowane dla pomieszczeń, gdzie wymagane są  wyższe standardy w zakresie higieny . Szorowalne  produkty zawierające środki przeciwdziałające rozwojowi bakterii , przeznaczone są zarówno dla obiektów opieki zdrowotnej ( szpitale, przychodnie, apteki itp.) ale także dla mieszkalnictwa.  

Nie trzeba pracować  w sektorze opieki zdrowotnej , aby wiedzieć o tak zwanych ogniskach  " zakażeń szpitalnych " z udziałem bakterii MRSA , Streptococcus , Klebsiella i innych bakterii  które wskutek infekcji rozwijają nowe jednostki chorobowe. Coraz to nowe  doniesienia prasowe najlepiej o tym świadczą . Każdy świadomy decydent z branży opieki  zdrowotnej zobowiązany jest do prowadzenia nieustannej  wojny ze  szkodliwymi  mikroorganizmami  i poszukiwania nowych, bardziej skutecznych sposobów , aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji , w celu utrzymania ich pacjentów , pracowników i odwiedzających w bezpiecznym środowisku. Jest również powszechnie wiadomo, że służba zdrowia, jest pod ciągłą presją , aby obniżać swoje koszty eksploatacji i oszczędności w każdej dziedzinie , w tym w budżecie  remontowo- konserwacyjnym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i chcąc pomóc świadczeniodawcom na obu frontach postanowiliśmy  wprowadzić do sprzedaży szereg wysokiej klasy powłok  anty bakteryjnych , które grają nie tylko kluczową rolę w programie kontroli zakażeń , ale znacznie wydłużają  okresy między cyklami remontowych , a zatem pomagają długoterminowo  czynić  oszczędności.

Istnieje wiele różnych receptur i technologii produkowania  farb antybakteryjnych  w tym z użyciem kontrowersyjnych  organicznych  środków przeciwbakteryjnych, takich jak Triclosan . CROWN zdecydował się skorzystać z ugruntowanej  i sprawdzonej technologii, która została uznaną przez wieki nie tylko jako całkowicie bezpieczna  ale jako dająca produkt bardzo skutecznie  ograniczający wzrost  organizmów szkodliwych .

Takie produkty jak Crown Trade Steracryl  Anti  Bacterial Scrubbable Matt ,  Durable Acrylic Eggshell  posiadają w sobie  przeciwdrobnoustrojowe dodatki , które wykorzystują naturalne właściwości sterylizujące srebra ® . Te same dodatki jonów srebra są również wykorzystywane w celu zapewnienia ochrony anty bakteryjnej w materacach , tkaninach, okładzinach ściennych , panelach powierzchni mebli, podłogach , zasłonach, klamkach, bandażach i sprzęcie chirurgicznym . Wszystkie dodatki  SteriTouch ® posiadają atesty , w tym kompleksowe FDA i EFSA do kontaktu z żywnością, zapewniając  doskonały poziom ochrony,  będąc bezpiecznymi  nawet w  najbardziej wrażliwych zastosowaniach .

Wszystkie wyroby  gdzie ma zastosowanie  Steracryl  Anti  Bacterial , zostały niezależnie przetestowane pod względem skuteczności  antybakteryjnej za pomocą międzynarodowych uznanych  norm i metod badania JIS Z 2801:2000 / ISO metody 22196:2007 . Ponadto wykonane zostały własne badania terenowe w placówkach NHS , mające na celu przetestowanie  trwałości, szorowalności  i wyglądu oraz  zachowania się  tych produktów w różnych placówkach opieki zdrowotnej . Zarówno Steracryl  Anti  Bacterial Scrubbable Matt  jak i Durable Acrylic Eggshell  okazały się bardzo trwałe i przedłużające cykle remontowe , umożliwiając e oszczędności finansowe dla budżetów remontowo-konserwacyjnych.

Zarówno Crown Trade Clean Extreme Scrubbable Matt, Steracryl  Anti  Bacterial Scrubbable Matt  jak i Durable Acrylic Eggshell  odporne są na plamy i posiadają  pierwszą klasę  ścieralności . Testy  zgodnie z ISO 11998 dla Steracryl  Anti  Bacterial Scrubbable Matt  wykazały ścieralność poniżej  5 mikronów grubości po 200 cyklach , co oznacza wzrost o 400 % w wytrzymałości na ścieranie na mokro w porównaniu do tradycyjnych matowych powłok winylowych.

Ostatnio wprowadzone dwie nowe powłoki higieniczne w kolorach  białym i pastelowym rozlewane są w  5 litrowe opakowania . Chociaż są one przeznaczone głównie do obiektów opieki zdrowotnej , ich właściwości anty bakteryjne , stanowią mocne  i trwałe  wykończenie idealnie nadające  się do zastosowania w różnego rodzaju miejscach gdzie przygotowywana  jest  żywność i tam gdzie higiena jest priorytetem i oraz gdzie wymagane jest regularne i rygorystyczne czyszczenie powierzchni .

Steracryl Mould Inhibiting Matt jest bardzo skuteczny przy zapobieganiu  i  rozprzestrzenianiu się wzrostu organicznego np. pleśni , szczególnie w miejscach narażonych na kondensację pary wodnej . W rzeczywistości jest to najbardziej popularna forma  zapobiegania korozji biologicznej powłoki dekoracyjnej  (w Wielkiej Brytanii ). Mimo, że produkt ten ma wiele zastosowań na rynku komercyjnym jest chyba także najczęściej używaną farbą  w programach remontowych mieszkań w  kuchniach i łazienkach. oraz w " pustych przestrzeni ach" , które mogą być narażone na brak odpowiedniej wentylacji i ciepła przez dłuższy czas .

Pleśni e nie tylko szpecą ściany i sufity. W przypadku zlekceważenia  ich, mogą  prowadzić do  chorób narządów oddechowych u ludzi i zwierząt. Poprzez zapobieganie rozprzestrzenianiu się zarodników , Steracryl nie tylko poprawia walory  estetyczne  ale ównież pomaga stworzyć zdrowsze środowisko dla ludzi.

Aby uzupełnić  Steracryl Mould Inhibiting Matt  po inne walory: dodatkową odporność na zużycie , wysokiej jakości wykończenie na trudnych terenach , wprowadzony został  Crown Trade Mould Inhibiting Durable Acrylic Eggshell , który  nadaje się do stosowania na dużych powierzchniach  przy wykończeniu powierzchni  drewnianych itp.  To bardzo trwałe zmywalne wykończenie jest dostępne w białym  i pastelowym  kolorze w opakowaniach  wielkości 5 litrów.

Oba produkty Steracryl Mould Inhibiting  zawierają w sobie hamujące  środki grzybobójcze , które utrzymują  powierzchnie hamując  rozwój  pleśni na warstwie farby . 

Nasi partnerzy:

  • Crown
  • Eksim
  • Crown Trade
  • FototapetyXL
  • Wallswork
  • Tapetomat
  • Jvd
  • Velkom